Спеціальний ваучер на навчання

Це інформація для тих, кому за 45, внутрішньо переміщеним особам, учасникам бойових дій.

Постановою Кабінету Міністрів України № 207 від 20.03.2013 (зі змінами від 30.09.2015) закріплено право вказаним категоріям громадян пройти перепідготовку, спеціалізацію, підвищення кваліфікації за державний рахунок. Для цього видається спеціальний ваучер на навчання.

Знання, вміння і навички застарівають з часом, і багато професій, що були затребувані 20-25 років тому, сьогодні не користуються попитом. Мета профосвіти фахівців сьогодні – підтримка конкурентоспроможності на сучасному ринку праці. Ця освіта може суттєво допомогти у вирішенні проблеми працевлаштування або кар’єрного зросту.

Ваучер може отримати особа, яка вже має професійно-технічну або вищу освіту, у віці від 45 років і до досягнення нею пенсійного віку. Страховий (офіційний, із занесенням до трудової) стаж претендента на ваучер повинен бути не менше 15 років. Для переселенців і учасників АТО ці вимоги дещо скореговані. При цьому не важливо, працює людина на момент подачі заяви чи ні, головне – бажання вчитися і підвищувати свою кваліфікацію.

Отримати ваучер на освіту можна тільки один раз.

На підставі цього документа здійснюється перепідготовка, спеціалізація, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями згідно з пріоритетними видами економічної діяльності, здобуття освіти на базі вже здобутого освітньо-кваліфікаційного рівня.

У ваучері вказується сума, яку держава гарантовано перерахує до обраного Вами навчального закладу. Вона не може перевищувати 10-кратний розмір прожиткового мінімуму (з 01.05.2017 він складає 1 684 грн/місяць). Якщо вартість навчання перевищує 16 840 грн., різницю можна погасити самому (іноді це робить роботодавець).

Щоб взяти ваучер, треба звернутися до місцевого центру зайнятості та написати відповідну заяву. Також потрібно надати оригінали паспорта, трудової книжки, документа про освіту та реєстраційного номера облікової картки платника податків. У разі, якщо трудова знаходиться у роботодавця, можна надати її копію, завірену у відділі кадрів.

При позитивному розгляді заяви центром зайнятості, забрати ваучер необхідно протягом п’яти робочих днів з моменту отримання повідомлення про його видачу. Потім слід звернутися до приймальної комісії обраного навчального закладу.

Професію, на отримання якої може бути виданий ваучер, Ви обираєте самостійно, але тільки з переліку, зазначеного наказом Кабміну, який формується, виходячи з потреби в кадрах в Україні.

Перелік професій та напрямків підвищення кваліфікації, для навчання за якими може бути виданий ваучер, у 2017 році наступний: бджоляр, взуттьовик з ремонту взуття, водій навантажувача, водій тролейбуса, електрогазозварник, зварник, кондитер, кухар, машиніст автогрейдера, машиніст дорожньо-будівельних машин, монтажник гіпсокартонних конструкцій, налагоджувальник сільськогосподарських машин та тракторів, налагоджувальник устаткування у виробництві харчової продукції, плодоовочівник, покрівельник рулонних покрівель та покрівель із штучних матеріалів, робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків, робітник фермерського господарства, слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування, столяр будівельний, тракторист, тракторист-машиніст сільськогосподарського або лісогосподарського виробництва, автомобільний транспорт, агрономія, архітектура та містобудування, будівництво та цивільна інженерія, ветеринарна медицина, технологія виробництва і переробки продукції тваринництва, геодезія та землеустрій, електроенергетика, електротехніка та електромеханіка, захист і карантин рослин, інженерія програмного забезпечення, комп’ютерна інженерія, медична та психологічна реабілітація, медсестринство, менеджмент, професійна освіта (за спеціалізаціями), психологія, системний аналіз, соціальне забезпечення, соціальна робота, харчові технології, фізична реабілітація.

Навчальний заклад, де буде здійснюватися перепідготовка, Ви обираєте самостійно. Головне, щоб цей заклад мав ліцензію на надання освітніх послуг за ваучером. Це може бути виш, ПТУ або інші освітні заклади.

Вчитися можна як на денній формі, так і на заочній, вечірній або дистанційній. Умови та вимоги вступу визначає навчальний заклад.

Важливий момент: договір про навчання з відповідним закладом необхідно укласти протягом 90 днів після отримання ваучера.

За більш детальною інформацією можна звернутися до Чугуївського міського районного центру зайнятості за адресою:м. Чугуїв, вул. Героїв-Чорнобильців, 11, тел. 2-62-58.

Сайт Чугуївської райдержадміністрації

http://chuguevrda.gov.ua/novosti/4447-spetsialnij-vaucher-na-navchannya