Правозахисники під будівлею Кабінету Міністрів вимагали вирішення проблем переселенців

6 вересня на площі перед Кабінетом Міністрів України відбулася акція «Сніжний ком проблем переселенців. Четвертий рік без відлиги».

Під час зходу юристи організацій, що надають допомогу внутрішньо переміщеним особам, влаштували приймальню біля стін Кабміну та надавали безкоштовні юридичні консультації для переселенців. Після цього представники громадських організацій провели брифінг і розповіли про найбільш актуальні проблеми у сфері забезпечення прав і свобод переселенців.

«Ми вимагаємо прийняття декількох нормативних документів, які вже розроблені громадськістю, для того, щоб поліпшити становище внутрішньо переміщених осіб. Насамперед, це законодавство, яке дозволить громадянам України, що проживають на непідконтрольних Україні територіях отримувати свої пенсії. Ми також хочемо, щоб були внесені зміни до нормативно-правових актів про реєстрацію місця проживання ВПЛ і про отримання ними паспортів», – заявила під час свого виступу на брифінгу юристка БФ «Восток-SOS» Олена Луньова.

Наприкінці акції «сніжний ком», зроблений з чисельних звернень переселенців до громадських організацій, був переданий представнику Кабміну.

Зуважимо, що загалом, з початку конфлікту, представниками громадських організацій «Крим-SOS», «Донбас-SOS», благодійних фондів «Право на Захист» та «Восток-SOS» було надано 111 748 консультацій, серед яких 45 329 – кількість звернень, за якими надали консультації та вторинну правову допомогу за 2017 рік.

Юрій Нужний