У Харківській області 40% переселенців не збираються повертатися додому

«Дані соцопитування, проведеного на початку року, свідчать про те, що 40% переселенців, навіть за умови завершення бойових дій на Сході, не планують повертатися на Донеччину і Луганщину. Багатьом з них вже нікуди повертатися», – зазначив голова Харківської обласної ради Сергій Чернов на зустрічі з членом Парламентської Асамблеї ОБСЄ Кентом Хаерштедом 5 вересня.

За словами Чернова, багато переселенців із зони АТО вже значною мірою звикли до життя в Харківській області.

За його інформацією, на підтримку ВПЛ направляється близько 5% коштів обласного бюджету.

«Це відчутна сума, яку ми відриваємо від програм розвитку області. Наприклад, зі 190 тисяч переселенців 130 тисяч отримали медичну допомогу, з них 60 тисяч – стаціонарну», – навів приклад Чернов.

За даними Харківської облдержадміністрації, на початок серпня 2017 року в регіоні налічувалося приблизно 200 тисяч переселенців, 122 тисячі офіційно зареєстровані і отримують соціальну допомогу.

Нагадаємо, що заступник глави Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і переміщених осіб Георгій Тука наприкінці минулого року заявляв, що близько 75 відсотків людей, які стали вимушеними переселенцями у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації в Україні, вже не повернуться для постійного проживання на Донбас за будь-яких умов.

Георгій Кобзар