В нашому житті може трапитися будь-що, так сталося і з цими пенсіонерами

Селюта Наталя Сергіївна та її чоловік, Селюта Михайло Олександрович, є пенсіонерами за віком, що підтверджується пенсійними посвідченнями, постійно зареєстровані на вул. Горького, с. Славне Шахтарського району Донецької області, про що написано у паспортах, але тепер це тільки фото.

Як і багато інших вимушено переміщених осіб вони зареєстровані в Лозівському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Харківської області щоб отримати хоч якісь кошти для існування в тих умовах яких вони опинилися.

Лозова прийняла пенсіонерів дуже відкрито, оформили відповідні документи, та лишилися чекати повернення до мирного життя.

Сучасне місто з інфраструктурою, красиві , а, головне, тихі вулиці, тут можна було жити.

Але це місто не стало останньою крапкою в русі.

Через певні умови довелося переїхати до Чугуївського району, смт Малинівка, пенсіонери отримали нову реєстрацію як вимушено переміщені особи, і тут почалося.

З 01.07.2017 року по 30.06.2018 року було зупинено виплату нарахованої пенсії Наталії Сергіївні; при цьому будь-якого рішення щодо припинення виплати пенсії не виносилося, виплата пенсії була зупинена з невідомих причин. Так само сталося і з Михайлом Олександровичем – йому було нараховано, але й досі не виплачено пенсію з 01.05.2018 року по 01.07.2018 року.

Державні органи роз’яснювали це тим, що, коли була перевірка, жінка не мешкала за місцем реєстрації.

Насправді жіночка була відсутня через сімейні обставини, які змусили її їхати на непідконтрольну територія на невеликий проміжок часу, в який і проходила перевірка.

У відповідності до Статтею 49 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» виплата пенсії за рішенням територіальних органів Пенсійного фонду або за рішенням суду припиняється з причин :

1) якщо пенсія призначена на підставі документів, що містять недостовірні відомості;

2) на весь час проживання пенсіонера за кордоном, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України;

3) у разі смерті пенсіонера;

4) у разі неотримання призначеної пенсії протягом 6 місяців підряд;

5) в інших випадках, передбачених законом.

Жоден із критеріїв не відповідає тій ситуації в якій опинилася ця родина.

Таким чином виплата пенсії не могла бути припинена.

На даний час позивачі вимушені сплати судовий збір, який, є надія, що буде повернений після отримання позитивного рішення.

У зв’язку з тим що люди не перебували за межами України , не порушували законодавства з приводу переміщення, позбавлення виплат є незаконним

Поки що адміністративний позов було подано тільки Михайлом Олександровичем; Наталя Сергіївна поки що не має змоги оплатити судовий збір. Далі буде, чекаємо рішення суду, сподіваємося що воно буде позитивним.