Юристи Чугуївської правозахисної групи захищатимуть права пенсіонерів зі статусом внутрішньо переміщеної особи в суді!

У липні 2018 року до Чугуївської правозахисної групи звернулася жінка, яка перемістилася з району проведення АТО (тепер – операції об’єднаних сил) до Чугуївського району Харківської області.

Жінка є пенсіонером за віком та має право на пенсійне забезпечення. Проте Чугуївське об’єднане управління Пенсійного фонду України не виплачує вимушеній переселенці нараховану пенсію вже понад року. Жінка звернулася з письмовою заявою до органу Пенсійного фонду України із проханням надати їй роз’яснення про причини невиплати нарахованої пенсії. У відповідь на цю заяву Чугуївське об’єднане управління Пенсійного фонду України повідомило, що виплати нарахованої пенсії вимушеній переселенці не проводяться через відсутність нормативно-правового акту (відповідної Постанови Кабінету Міністрів України), який регулює порядок поновлення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.

Юристи Чугуївської правозахисної групи провели правовий аналіз даної відповіді і встановили, що підстав для невиплати нарахованої пенсії вимушеній переселенці немає, оскільки такі підстави вичерпно визначені Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»; тому посилання можновладців на ще не прийнятий нормативний акт Кабінету Міністрів України як на підставу невиплати нарахованої жінці пенсії є неправомірними і такими, що суперечать самій сутності права на соціальне забезпечення, що його гарантує Конституція України та ратифіковані Верховною Радою України міжнародно-правовими договорами.

Юристи Чугуївської правозахисної групи склали адміністративний позов в інтересах вимушеної переселенки, в якому просять суд визнати дії Чугуївського об’єднаного управління Пенсійного фонду України протиправними, зобов’язати його поновити виплату нарахованої жінці пенсії, сплатити заборгованість по нарахованій пенсії.

З аналогічною проблемою до юристів Чугуївської правозахисної групи звернувся і чоловік вимушеної переселенки, також пенсіонер за віком.

Позов від чоловіка-пенсіонера вже подано до Харківського окружного адміністративного суду, тож чекаємо на правосудне рішення! Якщо все буде гаразд, аналогічний адміністративний позов буде подано і від імені жінки вимушеного переселенця!