Чугуївська правозахисна група: чи має право державний службовець надавати відповіді на запити, що поступають від його родичів?

В рамках діяльності з підготовки аналітичного звіту з методичними рекомендаціями для осіб, які уповноважені складати протоколи про адміністративні правопорушення, пов’язані з недотриманням можновладцями вимог щодо недопущення конфлікту інтересів, та для посадовців для недопущення конфлікту інтересів Чугуївська правозахисна група вивчає Єдиний державний реєстр судових рішень і відбирає цікаві приклади судової практики.

На прикладі із судової практики пропонуємо Вашій увазі відповідь на питання: чи виникає конфлікт інтересів, коли державний службовець надає відповіді на запити, що поступають від його родичів?

Постановою Яворівського районного суду Львівської області від 26 лютого 2018 року у справі № 460/69/18 завідувача сектору доходів і зборів з фізичних осіб Яворівського відділення Городоцької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області визнано винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, та призначено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Завідувач сектору доходів і зборів з фізичних осіб давав указівки підлеглій працівниці виконати запити про отримання витягу з реєстру платників єдиного податку, які в даний орган ДФС України подали близькі йому особи – тесть та теща. Завідувач цим діянням не повідомив у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів та вчиняв дії в умовах реального конфлікту інтересів.

Ця ініціатива впроваджується в рамках  проекту «Прозорість і доброчесність публічного сектору», який виконується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії протягом 2015-2018 рр.

Думки, висновки чи рекомендації належать авторам та упорядникам цього видання і не обов’язково відображають погляди Міністерства закордонних справ Данії, Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй чи інших агенцій ООН.