Про результати реалізації проекту «Моніторинг доброчесності та прозорості організації та виконання ремонтів доріг Харківщини»

В жовтні-листопаді 2018 року сертифіковані спеціалісти та представники громадських організацій за підтримки Програми розвитку ООН в Україні провели незалежний моніторинг доброчесності, прозорості організації і виконання ремонтів дорожнього покриття на Харківщині.

Проведено виїзд на 38 об’єкти поточних середніх ремонтів у Харківській  області, загальний обстежений кілометраж в рамках проекту — 1121,11   км. За результатами обстеження виявлено недоліки та дефекти після проведення вказаних робіт, в тому числі: механічне руйнування,  необладнаний з’їзд, занижене узбіччя, незакриті отвори після відбору кернів, викришування, тріщини дорожнього полотна тощо в рамках гарантійних строків.

Результати візуального обстеження, вивчення документації з закупівель послуг з ремонту дорожнього покриття та необхідності спільного вжиття заходів стали предметом обговорення учасників круглого столу та прес-конференції, які  відбулась  28 листопада 2018 року.

В заходах прийняли участь:

Світлана Карпінська– регіональний координатор Програми розвитку ООН в Україні

Павло Іванін – експерт проекту «Моніторинг доброчесності та прозорості організації та виконання ремонтів доріг Харківщини» та представники Служба автомобільних доріг у Харківській області, державного підприємства «Дороги Харківщини», громадськості, депутати, представники міжнародних організацій.

Під час заходів було обговорено:

—          38 обстежених об’єктів, на яких проводився ремонт дорожнього покриття у Харківській  області – які недоліки вдалось зафіксувати під час візуального огляду ремонтів?

—          1121,11   км. дорожнього покриття, де робився ремонт – чи співпадають виконані роботи з технічним завданням для підрядників, що було виявлено при візуальному огляді?

—          заходи, які вживаються щодо неякісного будівництва доріг, виявлених змов учасників під час участі в закупівлях послуг з ремонту дорожнього покриття?

що змінилось в підході до контролю за ремонтом дорожнього покриття на Харківщині та багато іншого.

Експерти проекту розказали, що при проведенні ремонтів важливим фактором залишається контроль за станом виконаного ремонту та своєчасне реагування для усунення недоліків до підрядників в межах гарантійного строку проведення ремонту.

Під час презентації Павло Іванін передав представникам організацій, відповідальних за стан контролю якості та повноти виконання ремонту Аналітичний звіт з зазначенням недоліків по всіх 38 об’єктах поточних середніх ремонтів у Харківській  області

 

Захід проводиться в рамках проекту «Моніторинг доброчесності та прозорості організації виконання ремонтів доріг Харківщини», який виконується за підтримки Програми розвитку ООН в Україні.