Чугуїв на шляху до збільшення прозорості місцевого бюджету

17 квітня 2019 року Чугуївська реформаторська коаліція в рамках запровадженням у Чугуєві програми «Прозоре місто» через діалог громадськості та міської влади провела для активних жителів м. Чугуїв тренінг щодо збільшення прозорості використання бюджетних коштів через практичний аналіз місцевих бюджетів та бюджетних закупівель для активних мешканців.

Реформа децентралізації в Україні відкрила можливість місцевій владі отримувати більше повноважень, а місцеві бюджети наповнювати більш якісно та незалежно. Тому на сьогодні важливо підтримувати та розвивати механізми формування, моніторингу та громадського контролю використання бюджетних коштів через широке залучення населення до цього процесу.

Саме тому, експерти Чугуївська реформаторська коаліція разом із учасниками під час проведення заходу зосередилися на питанні — як пересічному жителю територіальної громади почати впливати на формування бюджету та потенційно мати можливість перетворити свою ідею на реальність за кошти місцевого бюджету. Які онлайн та офлайн можливості вже існують для залучення громадськості до використання публічних коштів тощо.

Під час практичної частини заходу щодо можливостей використання бюджету участі, як одного із найефективніших інструментів розподілу та контролю використання частини бюджетних коштів територіальної громади, учасники тренінгу розглянули основні переваги та можливості цього як і онлайн так і офлайн інструменту та яку роль у цьому процесі відіграють пересічні мешканці Чугуєва.

Таким чином маємо досить важливі висновки за результатами роботи тренінгу саме в частині залучення громадян до формування бюджету шляхом визначення пріоритетів бюджетної політики безпосередньо пересічними мешканцями через врахування думки громадськості під час середньострокового планування та розширення можливостей програмно-цільового методу.

#РеформаторськаКоаліціяЧугуївщини

#РегіональнаСпівпраця