Антикорупційники звернулись до органів державної влади

Громадською організацією «Мережа антикорупційних центрів» в рамках проекту «Громадськість проти корупції» проведено аналіз  230 декларацій, під час проведення якого виявлено 20 порушень заповнення, подання декларацій, порушень вимог щодо конфлікту інтересів.

Так, під час аналізу виявлено, що депутатом Коломацької районної ради Харківської області Василенко Миколою Григоровичем не було подано декларації за 2016-2018 роки у зазначений законодавством строк.

З метою запобігання корупції з боку депутата головою громадської організації «Мережа антикорупційних  центрів» Рогозіним С.Л. направлено заяву про вчинення кримінального правопорушення до Головного управління Національної поліції  Харківської області, Дергачівської місцевої прокуратури та скаргу до Національного агентства з питань запобігання корупції з вимогою провести перевірку.

Протокол про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, складається уповноваженою на те посадовою особою, зокрема посадовою особою органів внутрішніх справ (Національної поліції) та Національного агентства з питань запобігання корупції (п.1 ч.1 ст.255 КпАП), і повинен відповідати вимогам ст.256 КпАП.

Необхідно зазначити, що до пп.1 та 11 ч.1 ст.255 КпАП згідно з абз.«а» і «б», пп.6 п.1 розд.І закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення діяльності Національного антикорупційного бюро України та Національного агентства з питань запобігання корупції» від 12.02.2015 №198-VІІІ було внесено зміни, відповідно до яких у пп.1 і 11 ст.255 КпАП, де визначено

повноваження посадової особи органів Служби безпеки та прокурора на складання протоколу за стст.1724—1729 КпАП, посилання на ці статті було виключено. При цьому відповідно до абз.4 розд.ІІ цього закону зазначалося, що пп.«а» та «б» пп.6 п.1 розд.I цього закону набирають чинності після початку діяльності Національного агентства з питань запобігання корупції.

Відповідно до рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 1.08.2016 №1 початком діяльності цього органу визначено 15.08.2016. Тобто відповідно до абз.4 розд.ІІ закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення діяльності Національного антикорупційного бюро України та Національного агентства з питань запобігання корупції» набули чинності зміни до ст.255 КпАП, згідно з якими з повноважень уповноважених посадових осіб Служби безпеки і прокурора було виключено право на складання протоколу за стст.1724—1729 КпАП, попри наявне й нині у змісті пп.1 і 11 ст.255 КпАП посилання на ці статті.

У разі підтвердження інформації про неподання депутатом декларацій йому загрожує відповідальність за ч.1 ст. 1726 КУпАП — штраф від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або кримінальна відповідальність за ч. 1 ст.366-1 КК України — штраф від двох тисяч п’ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Публікація створена в рамках проекту «Громадськість проти корупції» за підтримки Європейського Союзу в рамках Програми для посилення інституційної спроможності та впливу громадських організацій на регіональні зміни