«Доступні ліки» для переселенців

«Доступні ліки» це урядова програма, яка діє в Україні ще з 01.04.2017 року. Програма передбачає отримання ліків безкоштовно або з частковою доплатою за рецептом для хворих, які страждають на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет II типу, бронхіальну астму та перебувають на амбулаторному лікуванні. Постанова знаходиться за посиланням:

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/152-2017-%D0%BF

Для отримання безкоштовних лікарських засобів від серцево-судинних захворювань (гіпертонія, ішемічна хвороба серця і т.д.), астми і діабету:

  1. Пацієнт записується та приходить на прийом до сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким у нього підписана декларація.
  2. Лікар проводить огляд і виписує рецепт.
  3. Лікар виписує електронний рецепт, під час цього перевіряє номер телефону пацієнта.
  4. На мобільний телефон приходить СМС з унікальним номером рецепта та кодом підтвердження для отримання ліків в аптеці. За необхідності лікар може видрукувати консультаційний висновок.
  5. Пацієнт йде в аптеку, яке бере участь у програмі і називає працівнику аптеки номер рецепта.
  6. Пацієнт обирає один із лікарських засобів і називає чотиризначний код підтвердження та отримує свої ліки.

Наказом МОЗ України від 15.08.2019 № 1805 «Про внесення змін до Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, станом на 29 липня 2019 року» внесено зміни до Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, станом на 29 липня 2019 року, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 30 липня 2019 року № 1715.

Нова редакція реєстру лікарських засобів, за які передбачена компенсація аптекам (реімбурсація), збільшився на 14 препаратів для пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, діабетом II типу і бронхіальну астму. Тепер у реєстрі 78 безкоштовних ліків та знаходиться за посиланням:

https://moz.gov.ua/article/ministry-mandates/nakaz-moz-ukraini-vid-15082019—1805-pro-vnesennja-zmin-do-reestru-likarskih-zasobiv-jaki-pidljagajut-reimbursacii-stanom-na-29-lipnja-2019-roku