Як отримати соціальну допомогу від держави переселенцю. Її розміри

Порядок отримання соціальної допомоги для переселенців від держави прописаний у постанові Кабінету Міністрів України № 505 від 2014 року «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг».

Необхідно відмітити, що грошова допомога надається з дня звернення за її призначенням по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж на шість місяців. Для призначення грошової допомоги на наступні півроку особі необхідно звертатись до управління соціального захисту населення  із повідомленням про відсутність змін у майновому стані та підтвердженні статусу внутрішньо переміщеної особи.

Отже, для отримання державної грошової допомоги особі необхідно перебувати на обліку як внутрішньо переміщена особа та мати відповідну довідку.

Які ж розмірі грошової допомоги?

Грошова допомога внутрішньо переміщеним особам призначається на сім’ю та виплачується одному з її членів за умови надання письмової згоди у довільній формі про виплату йому грошової допомоги від інших членів сім’ї (далі — уповноважений представник сім’ї) у таких розмірах:

для осіб, які отримують пенсію, та інших осіб, які досягли пенсійного віку (крім осіб з інвалідністю), дітей, осіб, які досягли 18-річного віку та продовжують навчання за денною формою в закладах освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої, професійної (професійно-технічної) або вищої освіти, до закінчення таких закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, — 1000 гривень на одну особу (члена сім’ї);

  • для осіб з інвалідністю I групи та дітей з інвалідністю — 130 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
  • для осіб з інвалідністю II групи — 115 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
  • для осіб з інвалідністю III групи — прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність;
  • для працездатних осіб — 442 гривні на одну особу (члена сім’ї).

Загальний розмір допомоги на сім’ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім’ї та не може перевищувати 3000 гривень, для сім’ї, до складу якої входить одна особа з інвалідністю або дитина з інвалідністю, — 3400 гривень, для багатодітної сім’ї — 5000 гривень. Загальний розмір допомоги на сім’ю, до складу яких входять двоє і більше осіб з інвалідністю (дітей з інвалідністю), максимальним розміром не обмежується.

У разі виїзду внутрішньо переміщеної особи на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі та перебування на таких територіях понад 60 днів суми грошової допомоги повертаються за весь період перебування на зазначених територіях.