Пенсіонер виграв суд та змусив податківців повернути конфісковану пенсію

Останнім часом збільшилась кількість складених адміністративних протоколів щодо мешканців при перетині КПВВ «Станиця Луганська».
В березні 2021 року Станично-Луганський районний суд Луганської області, розглянувши матеріал, який надійшов з Управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон проведення АТО Головного управління ДФС у Луганській області про притягнення до адміністративної відповідальності мешканця м. Луганська.
Пенсіонера звинуватили в тому, що перетинаючи КПВВ «Станиця Луганська» у пішому порядку в особистих речах здійснював переміщення грошових коштів у розмірі 2000 (дві тисячі) доларів США, , чим порушив вимоги наказу міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України № 52 від 14.07.2020 року, тобто вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.204-3 КУпАП. Грошові кошти у пенсіонера було вилучено податківцями з метою конфіскації.
⚖️Під час судового засідання пенсіонер пояснив, що конфісковані грошові кошти є його пенсією за півроку та надав підтверджуючі документи. Суд також не визнав грошові кошти товаром в розумінні статті 204-3 КУпАП. У зв’язку з цим провадження було закрито, а грошові кошти повернуто пенсіонеру.
Коментар юриста приймальні УГСПЛ в Станично- Луганському районі:
Виходячи із системного аналізу Постанови КМУ № 99 від 01.03.2017 року «Про затвердження Порядку переміщення товарів до району або з районупроведення антитерористичноїоперації» та Наказу міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України «Про затвердження Переліку і обсягів (вартості/ваги/кількості) обмежених або заборонених до переміщення через лінію розмежування та до/з гуманітарно-логістичних центрів товарів, а також товарів, які можуть бути віднесені до особистих речей» № 52 від 14.07.2020 року, можна прийти до висновку, що переміщення грошових коштів не є товаром в розумінні ст. 204-3 КУпАП України, та не є предметом правопорушення.
Приймальня УГСПЛ в Станично-Луганському районі працює в рамках програми «Права людини в дії», що впроваджується Українською Гельсінською спілкою з прав людини за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Консультацію від юристів УГСПЛ в Станично-Луганському районі можна отримати за телефонами: 0958225885 та 0500270810