Робота КПВВ «Станиця Луганська» в березні 2021 року, основні показники, проблеми, порушення прав людей

Протягом місяця перетин лінії розмежування можливо було здійснити лише через два КПВВ: «Новотроїцьке» в Донецькій області та «Станиця Луганська» в Луганській.

Це призвело до зменшення кількості перетинів у порівнянні з періодом до введення карантинних обмежень. У порівняні з лютим, загальна кількість перетинів лінії розмежування збільшилась.

18 березня на КПВВ «Станиця Луганська» нарешті були запроваджені безоплатні експрес-тести на COVID-19 та встановлено Державний лабораторний пункт. Великий потік людей перевищував наявні можливості, що призводило до великих черг. Тому багато людей надавали перевагу платним ПЛР-тестам в будь-який з п’яти приватних лабораторій.

З огляду на це, лише 754 людей, які перетнули лінію розмежування на КПВВ «Станиця Луганська» здали експрес-тест на COVID-19.

Однак, в Луганській області все ще були відсутні місця для обсервації.

Відвідування родичів продовжило бути головною причиною для перетину. Доступ до банківських послуг та адміністративних/соціальних послуг (включаючи пенсійні фонди) залишався ще однією важливою причиною серед жителів НПУТ для візиту ПУТ, як і до введення обмежень, пов’язаних з COVID-19.

На КПВВ «Станиця Луганська» в березні 2021 року, 25 385 осіб здійснили перетин лінії розмежування у бік ПУТ, та 25 497 осіб у протилежному напрямку. Процедура перетину залишалася незмінною на обох КПВВ.

 

Публікації правової корисної інформації здійснюються в рамках проекту «Права людини в дії» за підтримки USAID.