Що таке військово-цивільна адміністрація та для чого вона створена?

З 2021 року вся Україна поділена на об’єднані територіальні громади. Тож, якщо коротко: зараз змінюється система управління і більше повноважень та грошей залишають в місцевих бюджетах, а не забирають у державний. Керувати цими грошима мають місцеві ради. Якщо вони не виконують свою роботу, то владу заміняють військово-цивільною адміністрацією. Подекуди адміністрації працюють вже по 6 років.

У військово-цивільної адміністрації є керівник та підлеглі. Саме вони розподіляють бюджетні кошти, які є в громади. Поки є ВЦА, то на виділення коштів не потрібні голоси депутатів. Керівника ВЦА призначають з-поміж військових. Ця людина не має виборців, а підпорядковується вищому керівнику —  очільнику обласної ВЦА, який і призначає підлеглих.

Тобто, реорганізація ВЦА потрібна, щоб нині прифронтові територіальні громади були об’єднані хоча б умовно та мали спільне майно і бюджет вже зараз. Коли в громадах біля лінії розмежування проведуть вибори, то додатково об’єднувати ради або бюджети не доведеться. Депутати продовжать роботу військово-цивільної адміністрації.

 

Що стосується селища Станиця Луганська, то тут указом Президента України від 19.02.2021 року «Про утворення та реорганізацію військово-цивільних адміністрацій у Луганській області» було утворено, шляхом об’єднання Станично-Луганської селищної та Валуйської, Вільхівської, Комишненської сільських рад Станично-Луганського району, що ліквідовується, Станично-Луганську селищну військово-цивільну адміністрацію Щастинського району Луганської області.

До складу громади увійшли смт Станиця Луганська, села Болотене, Валуйське, Верхня Вільхова, Колесниківка, Комишне, Макарове, Малинове, Нижня Вільхова, Плотина, Пшеничне, Сизе, Юганівка та селище Вільхове.

Керівником Станично-Луганської селищної військово-цивільної адміністрації було призначено Зінченка Альберта Миколайовича.

 

Публікації правової корисної інформації здійснюються в рамках проекту «Права людини в дії» за підтримки USAID.