Кредит на житло під 3% річних для ВПО. Як отримати?

Такі кредити надаються за рахунок грантових коштів уряду Німеччини. На першу фазу реалізації проекту виділять грант в розмірі 24,5 млн євро. За попередніми оцінками, цих коштів вистачить для однієї тисячі двохсот кредитів.

📌 Ви маєте право на отримання кредиту, якщо ви і члени вашої родини:

✅ внутрішньо переміщені особи

✅ у вас немає придатного для проживання житла на підконтрольній території України

✅ за умови сплати щомісячного платежу по кредиту, залишок сукупного доходу вашої сім’ї складе не менше одного прожиткового мінімуму на кожного члена сім’ї

✅ маєте позитивну кредитну історію

📌 Умови кредитування

🟢 Перший внесок від вартості житла — 6%

🟢 Ставка за користування кредитом — 3% в рік

⏱ Термін видачі кредиту — до 20 років, але не більше ніж до досягнення позичальником пенсійного віку.

⚠ Важливо: квартира або житловий будинок, який ви виберете для покупки, повинен бути побудований не більше ніж 35 років тому або реконструйований не більше 25 років тому. Переможці самі вибирають бажане житло в межах можливого розміру кредиту. Детальніше, як розраховується розмір кредиту можна прочитати тут (натисніть на лінк «5 кроків до власного житла»): https://bit.ly/3whbZgl

➡ Кредит надаватиметься на конкурсній основі. Для участі громадян сформують окремий реєстр в Державному фонді сприяння молодіжному житловому будівництву. Особи, які вже внесені до реєстру Державного фонду в рамках постанови Кабінету Міністрів № 980  будуть включені для участі в програмі за принципом мовчазної згоди. Також можна зареєструватися для участі в програмі через Портал «Дія» або подати особисте звернення до регіонального управління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву (Держмолодьжитло).

📑 У заяві потрібно вказати наступні дані: ім’я; дату народження; стать; серію і номер паспорта; номер ІПН; регіон, де ви хочете отримати кредит; кількість членів сім’ї; довідку ВПО заявника та членів сім’ї; контактні дані (адреса електронної пошти, номер телефону).

❗ Учасники програми (переможці) будуть визначатися серед кандидатів, що відповідають умовам програми, шляхом жеребкування із застосуванням генератора випадкових чисел.

📌 Після перемоги в такому конкурсі

У вас буде 20 календарних днів, щоб подати необхідні документи до регіонального управління Держмолодьжитла. Далі укладається кредитний договір, вноситься початковий внесок (6% вартості житла), а кредитні кошти покривають решту вартості квартири або будинку.

 

Публікації правової корисної інформації здійснюються в рамках проекту «Права людини в дії» за підтримки USAID.