Як відновити втрачену трудову книжку?

📌 Що робити, якщо ви пошкодили або втратили трудову?

В такому випадку трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. А в разі, коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження проводиться Пенсійним фондом на підставі показань свідків (постанова Кабміну № 637 ➡ https://bit.ly/3dUWYuj і №18-1 ➡ https://bit.ly/3vmTzdA).

📑 Документами, що підтверджують трудовий стаж, при цьому можуть бути:

✔ дані з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування

✔ довідки, виписки з наказів

✔ особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати

✔ посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання

✔ інші документи, що містять відомості про періоди роботи

Якщо таких документів немає, стаж роботи встановлюється на підставі показань 🧍🧍 двох і більше свідків, які знають вас по спільній роботі, і які мають документи про своє працевлаштування в той час.

👉 Посилатися на показання свідків можна, якщо документи були втрачені через: військових дій, аварій, катастроф; стихійних лих та інших надзвичайних ситуацій; ліквідації підприємства, установи, організації; відсутності архівних даних з інших причин.

!Пам’ятайте, що у кожній ситуації є свої особливості, тому й шлях відновлення відомостей про стаж буде у кожного свій. 🧑⚖ Дуже часто не обходиться без суду. Судовий порядок зазвичай використовується, якщо документи про роботу були видані установами з населених пунктів, які зараз є непідконтрольною територією.

 

Публікації правової корисної інформації здійснюються в рамках проекту «Права людини в дії» за підтримки USAID.