Робота КПВВ «Станиця Луганська» в червні 2021 року, основні показники, проблеми, порушення прав людей

Протягом місяця перетин лінії розмежування можливо було здійснити лише через два КПВВ: «Новотроїцьке» в Донецькій області та «Станиця Луганська» в Луганській. Однак, без перебоїв працював та повноцінний пропуск здійснюється лише в “Станиці Луганській”, перетнути, який можна за графіком: з 08:00 до 16:00 і тільки пішки. Але, нагадуємо, що бойовики ЛНР обмежили тут кількість перетинів. Так, особи,  зареєстровані на підконтрольній території можуть проїхати за списками, та й лише за певними умовами:

  • якщо людина їде на лікування на окуповану Луганщину;
  • якщо мета візиту — навчання на окупованій території;
  • візит з метою “отримання грошової допомоги російськомовному населенню України в рамках спецпрограми”;
  • з метою отримання грошової винагороди за участь на заходах;
  • у зв’язку з похованням родича;
  • через догляд за хворим родичем.
  • А мешканцям окупованої Луганщини дозволяють перетнути лінію зіткнення в напрямку “туди-назад” лише раз на місяць.

Кількість перетинів за червень, порівняно з попереднім періодом помітно зросла, майже, вдвічі.

10.06.2021 року в сірій зоні перед КПВВ “Станиця Луганська” знайшли померлу жінку у візку. Померлій було 82 роки, і її супроводжував якийсь чоловік, ознак насильницької смерті не виявлено.

16.06.2021 року Уряд змінив умови карантину в Україні. Відтепер, громадяни України та іноземці з посвідкою на постійне проживання при “зеленому” рівні карантину в’їжджають в Україну з будь-яких країн безперешкодно.

Те ж саме стосується й громадян України під час перетину КПВВ.

Тобто, встановлювати мобільний додаток “Вдома”, поки вся країна перебуває у “зеленій” зоні карантину, буде не потрібно. Про це заявила і пресс-служба Міністерства цифрової трансформації.

Якщо ж в Україні введуть інший рівень епіднебезпеки, перетнути КПВВ або державний кордон можна буде безперешкодно лише за наявності документу про повний курс вакцинації вакциною, визнаною ВООЗ. Інакше доведеться як і раніше проходити 2-тижневу самоізоляцію під контролем мобільного додатку “Вдома” або обсервацію на такий самий термін у державній установі.

Зазначимо, на пункті пропуску «Станиця Луганська» почалася реконструкція. Там планують оновити інфраструктуру за зразком КПВВ «Новотроїцьке». А саме: створити центр надання адміністративних послуг, поставити навіси тощо. Ремонтні роботи триватимуть до кінця літа.

Як повідомляють монітори організації, які чергують на цьому КПВВ кожного робочого дня, через цю реконструкцію люди стикаються з певними незручностями: приватні лабораторії перенесли ближче до проїжджої частини, лавки біля лабораторій прибрали, навісів немає, а тротуарна дорога розбита.

Від 21.06.2021 року з т.з. “ДНР” можна вільно виїхати до сусідньої “ЛНР”. Відповідний “указ”, який дозволяє відкрити “кордони” між двома псевдореспубліками, з’явився на сайті ватажка т.з. “ДНР” Дениса Пушиліна. Це дає змогу людям з ОРДО виїжджати на підконтрольну територію через КПВВ “Станиця Луганська”, який працює щодня.

29.06.2021 року було прийнято Закон, відповідно до якого на українсько-російському кордоні відтепер не будуть штрафувати тих, хто має гуманітарні підстави для в’їзду на підконтрольну територію чи виїзду з неї до т.з. “ЛДНР”. Це може бути хвороба або смерть родичів, лікування, навчання (наприклад, зараз абітурієнти з ОРДЛО подають документи до українських вишів), отримання пенсії, оформлення документів, повернення на місце прописки тощо. Наявність такої підстави має бути підкріплена відповідними документами.

 

 

Публікації правової корисної інформації здійснюються в рамках проекту «Права людини в дії» за підтримки USAID.