Що потрібно знати тим, хто збирається перетнути КПВВ на Донбасі?

Перш за все, перед виїздом треба обов’язково перевірити наявність електронного пропуску. Ця порада особливо актуальне для тих, хто не перетинав лінію розмежування через КПВВ і вважає, що пропуск на має терміну закінчення.

ВАЖЛИВО! Безстроковими стали пропуску, оформлені тільки після 28 березня 2019 року. Саме ОФОРМЛЕНІ, оскільки, заяви, які вже подані, переподані і оброблені до 28.03.2019, як і раніше мають термін дії 1 рік. Тобто, якщо ви подали заявку 25 березня 2019 року, а термін оформлення — до 15 днів, значить, пропуск оформлений на початку квітня, відповідно, термін його дії — 1 рік.

Часто трапляється, що під час дії карантинних обмежень людина з різних причин не перетинала лінію розмежування. Тому під час перетину у 2021 році впевнена, що перепустка – безстрокова, натомість вона – протермінована.

Під час оформлення перепустки важливо уважно заповнювати дані, оскільки, трапляється, що вносять дані російською мовою, помиляються в одній літері прізвища або серії паспорта.

ВАЖЛИВО! Перепустки з помилками також вважаються недійсними.

Варто пам’ятати, що перетнути КПВВ без перепустки НЕМОЖЛИВО.

Оформити перепустку можна на електронному порталі державних послуг iGov (https://igov.org.ua/subcategory/1/32/situation/55) або на сайті Служби безпеки України (https://urp.ssu.gov.ua/). Треба заповнити спеціальну форму, авторизуватись, заповнити всі необхідні поля. На сайті СБУ можна відстежувати процес розгляду заявки. Такий процес повинен займати не більше 10-15 днів. В подальшому на електронну пошту прийде підтвердження про те, що вам дозволяють виїзд на непідконтрольну територію, або відмова із зазначенням її причини. Після того, як громадянин отримає підтвердження, потрібно визначитися з маршрутом руху. Також потрібно пам’ятати, що уповноважені особи на КПВВ перевірятимуть документи і мету поїздки.

Є випадки, коли у людини є підстави на оформлення перепустки в прискореному режимі (гуманітарні підстави). До гуманітарних підстав належать хвороба близьких або самої людини, яка перетинає КПВВ, смерть родича. Також підставою для прискорення процедури є вік особи – рік народження до 1949.

Кожен зазначений випадок (гуманітарну підставу) ви повинні підтвердити документами. Це можуть бути медичні довідки або свідоцтво про смерть тощо.

 

Публікації правової корисної інформації та захист прав постраждалих від конфлікту здійснюється в рамках програми USAID Ukraine — USAID Україна «Права людини в дії», яка виконується УГСПЛ.