В яких випадках ФОПи з числа ВПО можуть не планувати ЄСВ?

Згідно із Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від сплати ЄСВ за себе звільнені фізичні особи-підприємці, якщо вони:

— отримують пенсію за віком або за вислугу років, АБО

— є особами з інвалідністю, АБО

— досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу, АБО

— провадять незалежну професійну діяльність за тим самим видом діяльності, що й будучи ФОП; АБО

— працюють за трудовим договором і це місце роботи постійне, якщо роботодавець сплачує за такого працівника ЄСВ у розмірі не менше мінімального внеску. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску за місяці, коли роботодавцем було сплачено страховий внесок менше мінімального розміру.

Разом з тим у період з грудня 2020 року по травень 2021 року ЄСВ можуть не сплачувати ФОП, які є платниками єдиного податку І групи.

!!! Звертаємо увагу, що відповідні норми стосуються також ВПО без жодних винятків. Тобто, ВПО, які зареєстровані як ФОП та відповідають наведеним вище вимогам, так саме як і інші підприємці звільняються від сплати ЄСВ за себе.

 

Публікації правової корисної інформації та захист прав постраждалих від конфлікту здійснюється в рамках програми USAID Ukraine — USAID Україна «Права людини в дії», яка виконується УГСПЛ.