Робота КПВВ «Станиця Луганська» в вересні 2021 року, основні показники, проблеми, порушення прав людей

Як і раніше перетин лінії розмежування можливо було здійснити лише через два КПВВ: «Новотроїцьке» в Донецькій області та «Станиця Луганська» в Луганській. Однак, без перебоїв працював та повноцінний пропуск здійснюється лише в “Станиці Луганській”, перетнути, який можна за графіком: з 08:00 до 16:00 і тільки пішки.

Нагадуємо, що для перетину треба мати актуальну електронну перепустку, з весни 2018-го вона стала безстроковою. Але постійно на КПВВ зустрічаються люди з протермінованою перепусткою. Це означає, що людина не перетинала лінію розмежування вже понад 3 роки.

Зазначимо, якщо у людини є будь-яка поважна причина, оформити такий пропуск зможуть через координаційну групу СБУ день в день, до закриття КПВВ. Прискорено опрацьовують такі заявки людям похилого віку, маломобільним, з дітьми, людям, які поспішають на ТОТ до хворих близьких тощо. Але ці поважні причини необхідно підтвердити документами.

Для перетину в бік підконтрольної території необхідномати сучасний смартфон. На нього на КПВВ встановлюють та активують мобільний додатокВдома”, під контролем якогопочинається 2-тижнева самоізоляція по коронавірусу одразупісля перетину КПВВ.

Якщо ж у людини немає такого смартфона, на Донеччиніїй доведеться погодитись на самоізоляціютакий медзакладзнаходиться біля Селидового). А на Луганщині такого не облаштували, тож доведеться розвертатися на ТОТ.

Якщо ж зробити експрес-тест чи ПЛР-тест на COVID-19, і він виявиться негативним, невдовзі самоізоляція людиниприпиняється.

Уникнути самоізоляції можна, якщо ви хоча б один раз вакцинувалися проти коронавірусу. Але російськіСупутникV” та “Супутник Лайт” не підійдуть, бо ці препарати не визнані ВООЗ.

Вакцинуватися від COVID-19 можна просто на КПВВ. Пункт вакцинації працює щосереди та щоп’ятниці з 09:00 до 12:00.

Іноземці повинні мати страховий поліс на випадоккоронавірусної хвороби.

Всі люди мають перетинати КПВВ із правильно вдягненими масками чи респіраторами (аби був закритий рот та ніс).    

Кількість перетинів лінії розмежування у вересні помітно збільшилась. Однак, варто зазначити, що, ці цифри могли б бути більшими, якби не обмеження, які висувають представники окупаційної влади. Зокрема, людей, прописаних на підконтрольній територій, вони пропускають лише за списками, а мешканцям окупованої Луганщини дозволяють виїхати з ТОТ і повернутися лише раз на місяць.

Крім того, 06.09.2021 року було прийнято рішення про те, що через КПВВ більше не пропускатимуть людей, чия електронна перепустка перебуває в обробці. Раніше координаційна група СБУ йшла таким людям на поступки та дозволяла перетинати лінію розмежування. Тепер доведеться чекати до 15 днів або писати в координаційний центр у Краматорськ.

Публікації правової корисної інформації та захист прав постраждалих від конфлікту здійснюється в рамках програми USAID Ukraine — USAID Україна «Права людини в дії», яка виконується УГСПЛ.