Чи може неповнолітній ВПО самостійно реалізувати право на адресну допомогу?

Порядок надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затверджений постановою Кабміну від 01.10.2014 № 505.
!!!Разом з тим пунктом 3-2 Порядку визначено, що неповнолітня дитина (у віці від 14 до 18 років) має право самостійно звернутися за призначенням грошової допомоги!!!
У цьому випадку їй необхідно буде подати:
— складену в довільній формі письмову заяву про надання грошової допомоги;
— копію свого паспорта, свідоцтва про народження та довідки про взяття на облік ВПО;
— копію довідки з АТ «Ощадбанк» із зазначенням реквізитів поточного рахунка та письмовий дозвіл на розкриття банком інформації, що містить банківську таємницю, щодо поточного рахунка;
— згоду на обробку персональних даних.
!!! Звертаємо увагу, що відповідно до пунктів 62, 64 Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою НБУ від 12.11.2003 № 492, банк відкриває поточний рахунок неповнолітній особі віком від 14 до 18 років, у такому порядку:
1. неповнолітня дитина пред’являє уповноваженому працівникові банку паспорт або інший документ, що посвідчує її особу, а також свою картку платника податків (ідентифікаційний код);
2. дитина власноруч заповнює заяву про відкриття поточного рахунку та підписує договір банківського рахунку.
Будучи неповнолітньою, реалізувати своє право на відповідну грошову допомогу дитина може шляхом самостійного звернення із зазначеним вище пакетом документів до органу соціального захисту населення через виконавчий орган сільської, селищної, міської ради територіальної громади або центр надання адміністративних послуг за місцем фактичного проживання.

Публікації правової корисної інформації та захист прав постраждалих від конфлікту здійснюється в рамках програми USAID Ukraine — USAID Україна «Права людини в дії», яка виконується УГСПЛ.