Як відновити документ про освіту, виданий на ТОТ

Відновлення документів завдає чимало клопоту, особливо, коли мова заходить про документи, видані на території, де органи державної влади наразі не здійснюють свої повноваження. Одразу виникає купа питань: куди звертатися, скільки доведеться чекати, чи платна така процедура та взагалі чи вийде відновити втрачений / зіпсований / загублений документ? Тому, пропонуємо Вам дізнатися про те, як діяти у разі втрати атестата про повну загальну середню освіту, виданого на тимчасово окупованій території.

Порядок замовлення, обліку і видачі дублікатів та виправлених документів про загальну середню освіту державного зразка особам, які здобули загальну середню освіту в навчальних закладах на тимчасово окупованій території України та в навчальних закладах окремих населених пунктів Донецької та Луганської областей, затверджений наказом Міністерства освіти і науки України від 08.08.2014 № 917. Згідно з цим Порядком дублікат і додаток до нього видаються за письмовою заявою випускника або його законного представника, що особисто подається будь-якому загальноосвітньому навчальному закладу відповідного ступеня за місцем проживання чи перебування випускника або його законного представника. Посадова особа навчального закладу повинна встановити особу випускника або особу та повноваження його законного представника згідно з пред’явленим документом, що посвідчує особу.

‼! Звертаємо увагу, що в письмовій заяві необхідно зазначити:

— прізвище, ім’я та по батькові випускника;

— його місце проживання чи перебування;

— телефон (за наявності) випускника;

— назву документа про загальну середню освіту державного зразка, дублікат якого виготовляється;

— найменування навчального закладу, який видав втрачений атестат;

— дата закінчення навчання;

— інші відомості, якщо випускник або його законний представник вважають їх суттєвими для видачі дубліката.

 

До заяви про виготовлення дубліката обов’язково слід додати:

  1. підтвердження про оплату послуги з виготовлення дубліката;
  2. довідку з навчального закладу на тимчасово окупованій території України або з навчального закладу населеного пункту Донецької або Луганської області, у якому навчався випускник, щодо результатів річного оцінювання його навчальних досягнень та результатів державної підсумкової атестації (за наявності) АБО інші письмові дані щодо результатів річного оцінювання навчальних досягнень випускника (витяг з особової справи, табель навчальних досягнень, документ про відповідний рівень загальної середньої освіти, у тому числі інших країн, тощо) та результатів його державної підсумкової атестації (за наявності). За відсутності таких документів — навчальний заклад, до якого звертається випускник, здійснює оцінювання навчальних досягнень у порядку, передбаченому наказом Міністерства освіти і науки України від 12.05.2014 № 570.

 

‼! Щодо строків виготовлення дубліката. На відновлений документ про повну загальну середню освіту доведеться очікувати орієнтовно 30 днів:

  • протягом перших 5 робочих днів від дня звернення випускника або його законного представника навчальним закладом подається до уповноваженого органу паперове підтвердження виготовлення дубліката із письмовою заявою та поданими випускником документами;
  • протягом наступних 5 робочих днів подається замовлення на виготовлення дубліката;
  • далі здійснюється виготовлення та надіслання дубліката до навчального закладу, що також займає певний час.

 

Отже, для отримання дубліката атестату про повну загальну середню освіту Вам потрібно письмово звернутися до будь-якого загальноосвітнього навчального закладу відповідного ступеня за місцем проживання із заявою та переліком документів, наведеним вище. Відповідь Міністерства освіти і науки України мати при собі не потрібно.

 

Публікації правової корисної інформації та захист прав постраждалих від конфлікту здійснюється в рамках програми USAID Ukraine — USAID Україна «Права людини в дії», яка виконується УГСПЛ.