Закон про декларування — не для директора «Богодухівської друкарні» Ільченка?

Громадська організація «Слобожанський ресурсний центр» від імені її керівника Павла Іваніна звернулася до правоохоронних органів України із заявою про можливе вчинення кримінального правопорушення колишнього директора КП Харківської обласної ради «Богодухівська друкарня» Ільченка Володимира Васильовича. Ільченко В. В. будучи звільненим 05.11.2020 року з посади директора КП Харківської обласної ради «Богодухівська друкарня», будучи суб`єктом декларування, несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування перед звільненням за період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями, а саме подав її на офіційний сайт НАЗК лише 08.02.2021 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією. Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) реагує на такі випадки та встановлює відповідальність за подібні дії.


Згідно ст. 68 Конституції України, кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від відповідальності. Згідно до Закону «Про запобігання корупції», правопорушення, пов`язане з корупцією – це діяння, що не обов’язково містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги. Декларант позбавлений права без належних на те причин не подавати декларацію або вказувати у ній неправдиву інформацію. Це карається значним штрафом, або навіть позбавленням волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади.

Ця публікація підготовлена в рамках проєкту «Центр протидії корупції на Харківщині», який реалізує ГО «Слобожанський ресурсний центр» за підтримки програмиМАТРА посольства Королівства Нідерланди, м. Київ. Змістцієї публікації є виключною відповідальністю авторів і жодним чином не відображає точку зору Посольства Королівства Нідерландів, м. Київ чи ГО «Слобожанський ресурсний центр».