Колишній депутат з Краснокутщини проігнорував строк подачі декларації

Громадська організація «Слобожанський ресурсний центр» від імені її керівника Павла Іваніна звернулася до Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України із заявою про можливе вчинення противоправних дій з боку вчителя фізики у Слобідській гімназії Краснокутської селищної ради Богодухівського району Харківської області Богодущенко Павла Олександровича. П. О. Богодущенко, будучи особою, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій депутата Рябоконівської сільської ради Краснокутського району Харківської області VII скликання і, відповідно, будучи суб`єктом декларування та суб`єктом відповідальності, пов`язаним з корупцією, несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік (декларація «після звільнення»), а саме 22.04.2021 року. Вказані дії містять ознаки адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією. Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) реагує на такі випадки та встановлює відповідальність за подібні дії.


Згідно ст. 68 Конституції України, кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від відповідальності. Згідно до Закону «Про запобігання корупції», правопорушення, пов`язане з корупцією – це діяння, що не обов’язково містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги. Декларант позбавлений права без належних на те причин не подавати декларацію або вказувати у ній неправдиву інформацію. Це карається за Законом.

Ця публікація підготовлена в рамках проєкту «Центр протидії корупції на Харківщині», який реалізує ГО «Слобожанський ресурсний центр» за підтримки програмиМАТРА посольства Королівства Нідерланди, м. Київ. Змістцієї публікації є виключною відповідальністю авторів і жодним чином не відображає точку зору Посольства Королівства Нідерландів, м. Київ чи ГО «Слобожанський ресурсний центр».