Робота КПВВ «Станиця Луганська» у грудні 2021 року, основні показники, проблеми, порушення прав людей

КПВВ «Станиця Луганська» єдиний пункт пропуску, який працює стабільно за графіком: з 08:00 до 16:00. Однак, перетнути лінію розмежування тут можна тільки пішки.

Нагадаємо, для проходу через КПВВ Донбасу людям обов’язково потрібно встановлювати державний додаток “Вдома” для контролю самоізоляції. Для цього потрібен сучасний смартфон. Уникнути встановлення сервісу можна, якщо ви зробили хоча б одне щеплення проти коронавірусу. Зверніть увагу, що російські вакцини “Супутник V” або “Супутник Лайт” до цього не підходять, адже ці препарати не ухвалили у ВООЗ.

Зазначимо, вакцинуватись можна просто на КПВВ. Пункт щеплення тут працює щосереди та щоп’ятниці з 09:00 до 12:00.

Також тим, хто прямує через КПВВ, потрібно заздалегідь оформити електронну перепустку (якщо її ще немає). Зробити це можна на сайті СБУ: https://urp.ssu.gov.ua/.

З боку непідконтрольної території й досі діють обмеження на пропуск громадян. Так, мешканці окупованої частини Луганщини можуть виїжджати та повертатися додому лише раз на місяць. А людей з пропискою на підконтрольній частині України бойовики пропускають за спеціальними списками лише з поважної причини.

Між іншим, нагадуємо, що КПВВ «Станиця Луганська» нещодавно облаштували сучасними сканерами, які просвічують багаж людей. Таким чином прикордонники перевіряють, аби люди не проносили через лінію розмежування заборонені речі.

Прикордонники зазначають, що ці сучасні прилади зменшують людям час для перетину лінії розмежування, а також полегшують їх роботу.

Як зазначають в Оперативно-військовому управлінні Східного регіонального управління ДПСУ, у порівнянні з минулим місяцем пасажиропотік через цей КПВВ зменшився на 10 %.

 

Публікації правової корисної інформації та захист прав постраждалих від конфлікту здійснюється в рамках програми USAID Ukraine — USAID Україна «Права людини в дії», яка виконується УГСПЛ.