Хто ж реалізував багатомільйонну схему з ухилиння від сплати податків за продаж медичних масок та респіраторів

В 2020 році мешканець міста Харкова, будучи ознайомленим з вимогами ст. 47, п. 163.1 ст. 163 ПК України щодо необхідності відображення достовірної інформації у податковій документації про об`єкт оподаткування резидента, до якого поряд з іншими належать загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, а також доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання), діючи умисно з метою досягнення злочинного результату у вигляді ухилення від сплати єдиного податку, що входить в систему оподаткування, введений у встановленому законом порядку, усвідомлюючи встановлений Податковим кодексом України обов`язок та порядок сплати єдиного податку, будучи обізнаними, що обсяг його фактично отриманого чистого оподаткованого доходу у зв`язку з проведенням фінансово-господарської діяльності у період з 01 січня по 26 березня 2020 року, у тому числі реалізації на адресу громадянина Китайської Народної Республіки респіраторів, перевищує обсяг доходу, визначений для платника єдиного податку другої групи на 21 030 000 гривень, не відобразив у декларації у податковому (звітному) періоді за 2020 рік указану суму коштів як обсяг доходу, що оподаткований за ставкою 15% (згідно з пунктом 293.4 ст. 293 глави 1 розділу XIV ПК України), унаслідок чого ухилився від сплати єдиного податку на суму 3 154 146 гривень.

Реалізуючи злочинні дії, спрямовані на вчинення кримінального правопорушення щодо ухилення від сплати податків, харків’янин, не відобразив у рядку 14 декларації «Сума єдиного податку, яка підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітного (податкового) періоду (рядок 12 рядок 13)» суму єдиного податку в розмірі 3 154 146 гривень, який підлягає сплаті, та, як наслідок, не сплатив до місцевого бюджету наведену суму коштів, що згідно з приміткою до ст. 212 КК України становить значний розмір.

Крім того до реалізації товарів  харків’янин залучив ряд підприємств: ТОВ «Бук.Юа» (код ЄДРПОУ 43213121) та ТОВ «НВП «Бук» (код ЄДРПОУ 41870461), які здійснюють поставки лікарням респіраторів за кошти місцевого бюджету для боротьби з COVID-19/

З 25 лютого по 06 березня 2020 року у порядку проходження спрощеного митного контролю товарів,сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10000 євро та які не підлягають письмовому декларуванню, за межі митної території України до Королівства Іспанія на адресу підприємства була здійснена реалізація 304 000 медичних масок (респіратор БУК-3 (FFP3) за ціною 1,23 грн. кожна.

При цьому, згідно аналізу мережі інтернет, а саме сайту https://prom.ua/ua/p1145828704-respirator-buk-ffp3.html встановлено, що фактична вартість 1 (однієї) медичної маски (респіратор БУК-3 (FFP3) становить близько 200 грн.

Таким чином, харків’янин  за попередньою змовою зі службовими особами ТОВ «Бук.Юа», ТОВ «НВП «Бук», а також і громадянином Китайської Народної Республіки здійснили поставку на експорт медичних масок за кордон по значно заниженим цінам, у зв`язку з чим ухилились від сплати податку з доходів фізичних осіб, військового збору та податку на додану вартість в особливо великих розмірах на загальну суму понад 15 млн. грн.

В рамках проекту «Посилення громадського контролю у сфері освіти та охорони здоров’я в Харківській області», що виконується  ГО «Мережа антикорупційних центрів», за фінансової підтримки Європейського Союзу  та Black Sea Trust for Regional Cooperation (BST) на підставі проведеного журналістського розслідування журналістами ГО “Мережа антикорупційних центрів» подано заяву до правоохоронних органів для порушення кримінального провадження та відшкодування збитків.

*Ця публікація була створена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю ГО «Мережа антикорупційних центрів» і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.