Слідче управління ГУНП в Харківській області проведе перевірку по 18 заявам про вчинення кримінального правопорушення щодо порушень під час публічних закупівель направлених на боротьбу з COVID-19

В рамках проекту «Посилення громадського контролю у сфері освіти та охорони здоров’я в Харківській області», що виконується  ГО «Мережа антикорупційних центрів», за фінансової підтримки Європейського Союзу  та Black Sea Trust for Regional Cooperation (BST) було подано 18 заяв про вчинення кримінального правопорушення   щодо проведення комплексної перевірки діяльності підприємств та закладів під час проведення закупівель, що направлені  на боротьбу із Covid-19.

Заяви подані за ознаками складу злочинів, передбачених ст. ст. 191 ККУ – тобто привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем; ст. 364 КК України — тобто зловживання владою або службовим становищем; ст. 367 КК України – тобто службова недбалість, тобто невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, що заподіяло істотну шкоду охоронюваним законом правам та інтересам окремих громадян, або державним чи громадським інтересам, або інтересам окремих юридичних осіб.

На теперішній час за повідомленням Слідчого управління ГУНП в Харківській області заяви зареєстровані належним чином та триває перевірка по викладеним фактам.

Сподіваємось, що недоброчесні замовники у випадку їх викриття понесуть відповідальність згідно чинного Кримінального Кодексу України.

*Ця публікація була створена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю ГО «Мережа антикорупційних центрів» і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.