Юристи домоглись порушення кримінальної справи відносно чиновників Харківської обласної державної адміністрації

В рамках журналістського розслідування юристи Мережі антикорупційних центрів встановили порушення законодавства «Про публічні закупівлі» та Порядку проведення закупівель товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території України. Так, Департамент капітального будівництва ХОДА провів закупівлю на послуги з реконструкції приймального відділення КНП Вовчанська центральна районна лікарня, під час якої можливо вчинені злочини, передбачені ст. ст.191, 364, 367 Кримінального кодексу України. Під час аналізу даної закупівлі юристи виявили завищення вартості послуги та потенційне завдання збитків на суму не менш 100 000 гривень.

Юристи Мережі антикорупційних центрів в рамках проекту «Посилення громадського контролю у сфері освіти та охорони здоров’я в Харківській області», що виконується ГО «Мережа антикорупційних центрів», за фінансової підтримки Європейського Союзу  та Black Sea Trust for Regional Cooperation (BST) звернулись до правоохоронних органів для порушення кримінального провадження за вказаним фактом.

Лише після звернення до суду зі скаргою на бездіяльність слідчого, що полягає у невнесенні відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, правоохоронцями відкрито кримінальне провадження та розпочато досудове слідство відносно протиправних дій посадових осіб Департаменту капітального будівництва Харківської обласної державної адміністрації.

Ця публікація була створена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю ГО «Мережа антикорупційних центрів» і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

#ПрямуємоРазом (#MovingForwardTogether)

#BST