Розтратні закупівлі Вовчанської районної лікарні під час пандемії

Під час спалаху пандемії КНП «Вовчанська ЦРЛ» здійснила закупівлю UA-2021-06-04-004908-b щодо придбання: Рукавички оглядові латексні «MEDICARE» (нестерильні, текстуровані, з пудрою) розмір XS,S,M,L,XL, Рукавички хірургічні латексні «MEDICARE» (стерильні, з пудрою, текстуровані, з валиком на манжеті) розміри:5,5; 6,0; 6,5;7,0;7,5;8,0; 8,5; 9,0;Рукавички хірургічні «подвійні» стерильні, «MEDICARE» (нітрилові, без пудри, 1 пара та латексні, з пудрою, 1 пара) розміри: :5,5; 6,0; 6,5;7,0;7,5;8,0; 8,5; 9,0. Як встановлено Мережею антикорупційних центрів під час проведення журналістського розслідування зазначена закупівля може  потенційно завдавати збитків бюджету на суму близько 50 000 грн.

Аналізуючи дану закупівлю експерти виявили, що аналогічний товар інші лікарні закуповували за значно нижчими цінами, тому запідозрили ознаки кримінального правопорушення.

З  метою проведення належної перевірки підозри, юристами Мережі антикорупційних центрів подано заяву до правоохоронних органів про порушення кримінального провадження за ст. 191, 364, 367 КК України, в рамках проекту «Посилення громадського контролю у сфері освіти та охорони здоров’я в Харківській області», що виконується ГО «Мережа антикорупційних центрів», за фінансової підтримки Європейського Союзу  та Black Sea Trust for Regional Cooperation (BST).

Нажаль , спромогтися відкриття кримінального провадження юристи змогли тільки після звернення до суду  зі скаргою на бездіяльність слідчого, що полягає у невнесенні відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Наразі правоохоронцями відкрито кримінальне провадження та розпочато досудове слідство.

Ця публікація була створена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю ГО «Мережа антикорупційних центрів» і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

#ПрямуємоРазом (#MovingForwardTogether)

#BST