Зайві 100 000 гривень на ремонт Варварського ліцею

Під час проведення журналістського розслідування, юристами Мережа антикорупційних центрів виявлено підозрілу закупівлю Замовника Відділ освіти Вовчанської міської ради — UA-2021-08-27-006775-a щодо придбання: «Капітальний ремонт санвузлів та зовнішньої каналізації Комунального закладу «Варварівський ліцей Вовчанської міської ради Чугуївського району Харківської області» за адресою: Харківська область, Чугуївський район, село Варварівка, вул.Центральна, 125-А». Здійснивши ретельний аналіз зазначеної закупівлі виявлено факти потенційного завдання збитків бюджету на суму близько 100 000 грн.

Зазначена закупівля здійснена відповідно до Порядку проведення закупівель товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території України» затверджений Постановою Кабінету міністрів України № 225 від 20.03.2020 р. Відповідно до абз. 3 п. 2 вищезазначеної Постанови закупівлі здійснюються без використання електронної системи закупівель. Тобто, замовник самостійно обирає контрагента та укладає з ним договір. Відповідно до п. 4 Порядку закупівлі повинні здійснюватися з дотриманням принципу максимальної економії, ефективності та пропорційності.

Під час аналізу закупівлі встановлено, що можливо Замовником здійснено закупівлю товару за завищеними цінами.

З метою проведення належної перевірки підозри, юристами Мережі антикорупційних центрів подано заяву до правоохоронних органів про порушення кримінального провадження за ст. 191, 364, 367 КК України, в рамках проекту «Посилення громадського контролю у сфері освіти та охорони здоров’я в Харківській області», що виконується ГО «Мережа антикорупційних центрів», за фінансової підтримки Європейського Союзу  та Black Sea Trust for Regional Cooperation (BST).

Після звернення до суду  зі скаргою на бездіяльність слідчого, що полягає у невнесенні відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, правоохоронні органи відкрили кримінальне провадження за вищевикладеними фактами. Очікуємо проведення належного розслідування.

Ця публікація була створена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю ГО «Мережа антикорупційних центрів» і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

#ПрямуємоРазом (#MovingForwardTogether)

#BST