Робота КПВВ «Станиця Луганська» у січні 2022 року, основні показники, проблеми, порушення прав людей

КПВВ «Станиця Луганська» єдиний пункт пропуску, який працює стабільно за графіком: з 08:00 до 16:00. Однак, перетнути лінію розмежування тут можна тільки пішки.

Для перетину КПВВ українським прикордонникам необхідно надати паспорт та перепустку. Якщо документ ще в обробці, людину можуть не пропустити.

Слід врахувати, бойовики зі свого боку пропускають у напрямку “туди-назад” лише раз на місяць. І лише тих, хто прописаний на окупованій частині Луганщини. Тих, хто прописаний на підконтрольній території, пропускають лише за узгодженими списками.

Зазначимо, після перетину в бік підконтрольної українському уряду території встановлювати мобільний додаток “Вдома” та проходити 2-тижневу самоізоляцію більше не потрібно. Але варто слідкувати за цими правилами перетину, тому що торік такі вимоги вже скасовували, але швидко повернули їх через погіршення епідситуації.

Крім того, 18.01.2022 року на КПВВ “Станиця Луганська” відкрили модульний пункт вакцинації. Новий пункт полегшить доступ мешканців окупованих територій до щеплення від COVID-19 визнаними у світі вакцинами — наразі для щеплення доступні вакцини AstraZeneca, Comirnaty від Pfizer-BioNTech та CoronaVac від Sinovac Biotech. Найближчим часом очікують ще вакцину Moderna (mRNA-1273, Spikevax). Як повідомили у Центрі первинної медико-санітарної допомоги Станично-Луганської селищної територіальної громади, центр вакцинації на КПВВ працює щодня: по буднях з 8:00 до 15:00, у суботу та неділю — з 08:00 до 13:00.

 

Публікації правової корисної інформації та захист прав постраждалих від конфлікту здійснюється в рамках програми USAID Ukraine — USAID Україна «Права людини в дії», яка виконується УГСПЛ.