Про чергові фейки російської пропаганди в коментарі Романа Лихачова

За словами засновника Чугуївської правозахисної групи, юриста Романа Лихачова, про ніяку примусову трудову мобілізацію мова не йде. Більше того, ніякої інформації про те, що у Чугуєві вже когось примушувати рити окопи немає.

Щодо розпорядження, то за словами юриста, “відповідно до п.7 наказу вказано, що з особами, які залучаються до виконання робіт комунальними підприємствами укладаються строкові трудові договори”.

Тобто праця буде не примусова і не безкоштовна.

Згідно Кодексу законів про працю, а саме ст 21, трудовий договір – це угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

“Таким чином укладання договору підтверджує добровільність та оплатність робіт та фактично направлено на створення додаткової можливості отримати заробіток в часи безробіття для фахівців, які залишились без роботи”, – підкреслює Лихачов.

Тож подібні пости у соціальних мережах є маніпуляцією.
https://anticor-kharkiv.org/our-work/yak-pratsiuie-rosiyska-propahanda-manipuliatsiia-pro-trudovu-mobilizatsiiu-u-chuhuievi/?fbclid=IwAR263yOwovYG6aCtYrMmFomsb_4LV8F1sq0Lnc12HpLOokRFoI5xg9kI1Vk