Юристи Чугуівської правозахисної групи допомогли жінці отримати аліменти під час війни

Громадська організація «Чугуївська правозахисна група» реалізовує проєкт«Надання підтримки громадянам на території Харківської області під час бойових дій».Проєкт впроваджується за грантової підтримки ПРООН та фінансування ЄС. Його метою є надання підтримки громадянам, які через проведення бойових дій опинилися у скрутному становищі та потребують допомоги.

До Чугуївської правозахисної групи у квітні звернулась Галина М., мешканка села Артемівка Чугуївського району Харківської області, з проханням допомогти їй у стягненні аліментів на дитину з колишнього чоловіка.

Жінка розповіла, що з початком бойових дій разом з шестирічним сином Олександром була вимушена виїхати з тимчасово непідконтрольної Уряду України території до міста Чугуїв, де отримала статус внутрішньо переміщеної особи. Також внаслідок війни жінка втратила роботу продавчині продуктового магазину, який зачинився у зв’язку із від’їздом його власників за кордон. Дитину жінка виховувала сама та фактично залишилася без засобів до існування, а батько вихованням дитини не цікавився, грошових коштів на її утримання не надавав, хоча мав власний бізнес і продовжував гарно заробляти.Коштів для звернення до адвокатів по допомогу жінка на мала. Крім того, жінка хибно вважала, що за подачу заяви до суду про стягнення аліментів вона повинна сплатили судовий збір, а грошей на то вона теж не мала.

Розв’язувати проблему взялись волонтери Чугуївського волонтерського штабу, який працює на базі громадської організації «Чугуївська правозахисна група». Юристи підготували від імені Галини заяву про видачу судового наказу про стягнення аліментів на утримання дитини.

«Заява про видачу судового наказу про стягнення аліментів подається до суду на вибір заявника або за зареєстрованим місцем проживання/перебування боржника, або за зареєстрованим місцем проживання/перебування заявника. На даний час відповідно до частини сьомої статті 147 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»,враховуючи неможливість судами здійснювати правосуддя під час воєнного стану Чугуївський міський суд Харківської області змінив територіальну підсудність судових справ на Глобинський районний суд Полтавської області.Судовий збір при поданні цього виду заяви до суду не сплачується. Наша команда оперативно підготувала заяву про видачу судового наказу про стягнення аліментів до суду для можливості найшвидшого стягнення коштів в рахунок аліментів, які пані Галина  не отримувала впродовж трьох місяців, адже війна не може бути підставою для позбавлення цих коштів»,зазначає юрист проєкту Антон Биченко.

Результат був позитивним. Суд розглянув заяву та видав судовий наказ про стягнення аліментів, які за тиждень почали надходити на банківський рахунок жінки. Завдяки зусиллям юристів пані Галина отримує аліменти на дитину.

«Я хочу подякувати всій команді Чугуївської правозахисної групи за турботу та допомогу, чоловік уже заплатив всі кошти на утримання дитини»,– розповіла жінка.

Наші волонтери завжди готові надати будь-яку підтримку  громадянам, які через війну залишилися без допомоги.

Матеріал підготовлено командою проєкту «Надання підтримки громадянам на території Харківської області під час бойових дій», який реалізує громадська організація«Чугуївська правозахисна група» за сприяння ПРООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансування Європейського Союзу.

 

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН:Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН(ФАО).

 

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз(ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.