Жінка отримала пенсію у зв’язку із втратою годувальника завдяки правовій допомозі від Чугуївської правозахисної групи

Громадська організація «Чугуївська правозахисна група» реалізовує грантовий проєкт «Надання підтримки громадянам на території Харківської області під час бойових дій». Впровадження проєкту підтримується Програмою розвитку ООН та Європейським Союзом. На базі громадської організації працює команда юристів Чугуївського волонтерського штабу, які не тільки надають консультації, а й складають процесуальні документи.

У серпні 2022 року до приймальні Чугуївської правозахисної групи звернулася пані Ірина по допомогу у встановленні факту перебування на утриманні померлого чоловіка для отримання пенсії у зв`язку з втратою годувальника.

«Відповідно до ст. 36 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування»пенсія у зв`язку з втратою годувальника призначається: непрацездатним членам сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні. До членів сім`ї, які вважаються такими, що були на утриманні померлого годувальника, відносяться особи, зазначені в частині другій цієї статті, якщо вони: 1) були на повному утриманні померлого годувальника; 2) одержували від померлого годувальника допомогу, що була для них постійним і основним джерелом засобів до існування. Члени сім’ї померлого годувальника, для яких його допомога була постійним і основним джерелом засобів до існування, але які й самі отримували пенсію, мають право, за бажанням, перейти на пенсію у зв`язку з втратою годувальника»,— зазначає юрист проєкту Віталій Бабика.

«Наші юристи допомогли скласти позовну заяву, а пані Ірина через місяць отримала рішення суду, яким був встановлений факт перебування на утриманні та спільного проживання з покійним чоловіком на момент його смерті, тобто зараз вона вже отримує пенсію у зв’язку із втратою годувальника»,— зазначає керівник проєкту Роман Лихачов.

  Нагадуємо, що для отримання безоплатної правової допомоги та складання процесуальних документів Ви можете звернутись до юристів Чугуївського волонтерського штабу за телефоном: +38 097 179 38 22 з 10:00 до 17:00 з понеділка по п’ятницю.

Матеріал підготовлено командою проєкту «Надання підтримки громадянам на території Харківської області під час бойових дій», який реалізує громадська організація «Чугуївська правозахисна група» за сприяння ПРООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансування Європейського Союзу.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН(ФАО).

Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз(ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.