Чоловік отримав щомісячну грошову допомогу для ВПО завдяки правовій допомозі від Чугуївської правозахисної групи

Громадська організація «Чугуївська правозахисна група» реалізовує грантовий проєкт «Надання підтримки громадянам на території Харківської області під час бойових дій» за підтримки Програми розвитку ООН та Європейського Союзу. На базі громадської організації працює команда юристів Чугуївського волонтерського штабу, які не тільки надають консультації, а й складають процесуальні документи.

У травні 2022 року до приймальні Чугуївської правозахисної групи звернувся пан Іван, який отримав відмову від управління соціального захисту населення Ізюмської міської ради Харківської області у наданні щомісячної адресної грошової допомоги для внутрішньо переміщеної особи для покриття витрат на проживання, в тому числі й на оплату житлово-комунальних послуг та на потреби членів сімʼї.

«Відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 №505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг», грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які стоять на обліку в структурних підрозділах із питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі утворення) рад, з дня звернення за її призначенням і виплачується по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж шість місяців. Для призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк уповноважений представник сім’ї подає до уповноваженої о органу або установи уповноваженого банку заяву, в якій повідомляє про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги, а також пред`являє довідки всіх членів сім’ї про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб»,— зазначає юрист проєкту Віталій Бабика.

«Наші юристи допомогли скласти позовну заяву, а пан Іванчерез місяць отримав рішення суду, яким було задоволенойого вимоги, тобто йому виплачується щомісячна адресна грошова допомога»,— зазначає керівник проєкту Роман Лихачов.

Нагадуємо, що для отримання безоплатної правової допомоги та складання процесуальних документів Ви можете звернутись до юристів Чугуївського волонтерського штабу за телефоном: +38 097 179 38 22 з 10:00 до 17:00 з понеділка по п’ятницю.

Матеріал підготовлено командою проєкту «Надання підтримки громадянам на території Харківської області під час бойових дій», який реалізує громадська організація «Чугуївська правозахисна група» за сприяння ПРООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансування Європейського Союзу.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН(ФАО).

Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз(ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.