Жінка отримала свідоцтво про смерть свого чоловіка завдяки правовій допомозі го «Мережа антикорупційних центрів»

Громадська організація «Мережа антикорупційних центрів» реалізовує проєкт«Ресурсний центр захисту та підтримки осіб, що постраждали внаслідок бойових дій». На базі громадської організації працює команда юристів, які не тільки надають консультації, а й складають процесуальні документи.

У жовтні 2022 року до приймальні ГО «Мережа антикорупційних центрів» звернулася пані Оксана, яка є внутрішньо переміщеною особою, по допомогу у встановленні факту смерті її чоловіка у місті Маріуполь під час бойових дій.

«У відповідності до п. 8 ч.1 ст.315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту смерті особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту смерті. При цьому, підставою для встановлення факту смерті є підтверджені доказами обставини, які достовірно свідчать про смерть громадянина в певний час і за певних обставин. Згідно ч.1, 2ст. 317 ЦПК України заява про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, може бути подана родичами померлого або їхніми представниками до суду за межами такої території України. Справи про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, розглядаються невідкладно з моменту надходження відповідної заяви до суду»,— зазначає юрист проєкту Іван Мудраченко.

«Наші юристи допомогли скласти заяву, а пані Оксана через місяць отримала рішення суду, яким був встановлений факт смерті її чоловіка, тобто зараз вона вже має можливість отримати свідоцтво про смерть у відповідному органі державної реєстрації актів цивільного стану»,— зазначає керівник проєкту Маргарита Лихачова.

   Нагадуємо, що для отримання безоплатної правової допомоги та складання процесуальних документів Ви можете звернутись до юристів ГО «Мережа антикорупційних центрів» за телефоном: +38 097 700 8 900 з 10:00 до 17:00 з понеділка по п’ятницю.

Ініціатива реалізується ГО «Мережа антикорупційних центрів» у рамках проєкту ПРООН «ЄС за діалог: Зміцнення стійкості України для реагування на нагальні проблеми центральної і місцевої влади, а також населення, що постраждало внаслідок війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу.