Жінка отримала рішення суду про позбавлення батьківських прав її зятя, завдяки правовій допомозі ГО «Мережа антикорупційних центрів»

Громадська організація «Мережа антикорупційних центрів» реалізовує проєкт «Ресурсний центр захисту та підтримки осіб, що постраждали внаслідок бойових дій». На базі громадської організації працює команда юристів, які не тільки надають консультації, а й складають процесуальні документи.

У грудні 2022 року до приймальні ГО «Мережа антикорупційних центрів» звернулася пані Ганна, яка є внутрішньо переміщеною особою, по допомогу у поданні до суду позовної заяви про позбавлення батьківських прав колишнього чоловіка її доньки щодо внучки, призначення її опікуном та стягнення аліментів на утримання дитини. Вона зазначила, що матір дітей померла, а батько дітей знаходиться невідомо де, дитиною ніколи не цікавився, не виховував, не забезпечував матеріально фактично з народження.

«Відповідно до статті 164 СК України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він:

1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров`я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;

2) ухиляються від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини;

3) жорстоко поводяться з дитиною;

4) є хронічними алкоголіками або наркоманами;

5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва;

6) засуджені за вчинення умисного злочину щодо дитини.

Відповідно до ст. 165 СК України, право на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав мають один з батьків, опікун, піклувальник, особа, в сім’ї якої проживає дитина, заклад охорони здоров`я, навчальний або інший дитячий заклад, в якому вона перебуває, орган опіки та піклування, прокурор, а також сама дитина, яка досягла чотирнадцяти років»,— зазначає юрист проєкту Іван Мудраченко.

«Наші юристи допомогли скласти документи до суду, а пані Ганна через місяць отримала рішення суду, яким її колишнього зятя позбавлено батьківських прав, її призначено опікуном та стягнуто аліменти на утримання з батька дитини», — зазначає керівник проєкту Маргарита Лихачова.

   Нагадуємо, що для отримання безоплатної правової допомоги та складання процесуальних документів Ви можете звернутись до юристів ГО «Мережа антикорупційних центрів» за телефоном: +38 097 700 8 900 з 10:00 до 17:00 з понеділка по п’ятницю.

Ініціатива реалізується ГО «Мережа антикорупційних центрів» у рамках  проєкту ПРООН«ЄС за діалог: Зміцнення стійкості України для реагування на нагальні проблеми центральної і місцевої влади, а також населення, що постраждало внаслідок війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу.