Чоловік отримав рішення суду про встановлення факту народження завдяки допомозі юристів Громадського центру правосуддя

Пан Богдан звернувся по допомогу у поданні до суду заяви про встановлення факту народження його дружиною їхньої спільної дитини. Він зазначив, що факт народження дитини відбувся на тимчасово окупованій території України, на якій неможливо отримати медичний документ, що може бути прийнятий відділом ДРАЦС для здійснення реєстрації народження дитини, тому отримати свідоцтво про народження у відділі ДРАЦС він не може. 

Встановлення факту народження дитини необхідно заявнику для отримання свідоцтва про народження державного зразка.

Розглянувши обставини справи, суд зазначив, що відповідно до п. 7 ч. 1ст. 315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту народження особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту народження.

Згідно з ч. 1 ст. 317 ЦПК України, заява про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, може бути подана батьками, родичами, їхніми представниками або іншими законними представниками дитини до будь-якого суду за межами такої території України незалежно від місця проживання заявника.

Рішення суду про встановлення факту, який підлягає реєстрації в органах державної реєстрації актів цивільного стану або нотаріальному посвідченню, не замінює собою документів, що видаються цими органами, а є тільки підставою для одержання зазначених документів, що закріплено ч.2 ст. 319 ЦПК України.

У зв’язку із цим, суд прийняв рішення про встановлення факту народження дитини на тимчасово окупованій території.