Чи нараховують трудовий стаж ФОП, який під час воєнного стану не сплачує ЄСВ

Чи нараховується страховий стаж фізичній особі-підприємцю (ФОП), який під час воєнного стану не сплачує за себе єдиний соціальний внесок (ЄСВ)?

📖 Відповідь однозначна – ні, стаж не буде нараховуватися. З чим це пов’язано?

💼 Тимчасово, з 1 березня 2022 року до припинення воєнного стану в Україні, ФОПи, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, мають право не сплачувати ЄСВ за себе. Ця норма була запроваджена, щоб зменшити податкове навантаження на бізнес і дозволити йому вистояти, поки триває війна. 

Водночас відповідно до ст. 9 Закону України «Основи законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню та сплачує внески на страхування. 

❗ Відповідно, весь  період, що ви не сплачуєте ЄСВ як ФОП, не зараховується до вашого страхового стажу. Це може бути важливо для тих, хто планував найближчим часом вийти на пенсію – для цього може бракувати стажу. 

Більше правових порад у сфері трудового чи земельного права, а також щодо питань освіти та культури можна прочитати у чат-боті https://bit.ly/3pfjBhX: Головне меню ➡️ Робота з громадами ➡️ Допомога громадянам. 

Крім того, через чат-бот доступне замовлення зворотного зв’язку з юристами, які з радістю вас проконсультують. 

#правовадопомога  #правовадопомогаонлайн