Жінка отримала рішення суду про встановлення факту належності їй трудової книжки завдяки правовій допомозі «Чугуївська правозахисна група»

Громадська організація «Чугуївська правозахисна група» реалізовує грантовий проєкт «Надання підтримки громадянам на території Харківської області під час бойових дій». Впровадження проєкту підтримується ПРООН та ЄС. На базі громадської організації працює команда юристів Чугуївського волонтерського штабу, які не тільки надають консультації, а й складають процесуальні документи. 

До приймальні ГО «Чугуївська правозахисна група» звернулася пані Ірина, яка є внутрішньо переміщеною особою, по допомогу у поданні до суду заяви про встановлення факту належності їй трудової книжки.

Вона вказала, що досягнувши пенсійного віку звернулася за місцем свого обліку із заявою про призначення пенсії за віком, проте їй було відмовлено через помилку в трудовій книжці та неналежне оформлення інших документів про підтвердження трудового стажу. За доданими документами до страхового стажу не зараховано періоди роботи, згідно трудової книжки, оскільки на титульній сторінці в графі по батькові присутнє виправлення, яке не завірене належним чином.

У рішенні про відмову орган Пенсійного Фонду України пропонує долучити уточнюючі довідки на усі періоди, видані на підставі первинних документів або привести у відповідність титульну сторінку трудової книжки, однак ні довідки з трудових архівів, ні уточнюючі довідки на усі періоди, видані на підставі первинних документів отримати неможливо, адже її трудова діяльність здійснювалася на території, яка перебуває під окупацією. 

«Згідно п.12 Постанови Пленуму Верховного суду України №5 від 31 березня 1995 р. «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» вбачається, що при розгляді справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім’я, по батькові, місце і час народження якої зазначені в документі не збігаються з ім’ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаними в свідоцтві про народження або в паспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документа в якому допущені помилки у прізвищі, імені, по батькові або замість імені чи по батькові зазначені ініціали суд повинен запропонувати заявникові подати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому», – зазначає юрист проєкту Віталій Бабика.

«Наші юристи допомогли скласти заяву, а пані Ірина через місяць отримала рішення суду про встановлення факту належності їй трудової книжки», —  зазначає керівник проєкту Роман Лихачов.

  Нагадуємо, що для отримання безоплатної правової допомоги та складання процесуальних документів Ви можете звернутись до юристів Чугуївського волонтерського штабу за телефоном: +38 097 179 38 22 з 10:00 до 17:00 з понеділка по п’ятницю.

Матеріал підготовлено командою проєкту «Надання підтримки громадянам на території Харківської області під час бойових дій», який реалізує громадська організація «Чугуївська правозахисна група» за сприяння ПРООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансування Європейського Союзу.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН(ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз(ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.