Чоловік отримав рішення суду про встановлення факту розірвання шлюбу завдяки правовій допомозі «Чугуївська правозахисна група»

Громадська організація «Чугуївська правозахисна група» реалізовує грантовий проєкт «Надання підтримки громадянам на території Харківської області під час бойових дій». Впровадження проєкту підтримується ПРООН та ЄС. На базі громадської організації працює команда юристів Чугуївського волонтерського штабу, які не тільки надають консультації, а й складають процесуальні документи. 

До приймальні ГО «Чугуївська правозахисна група» звернувся пан Богдан, який є внутрішньо переміщеною особою, по допомогу у поданні до суду заяви про встановлення факту розірвання шлюбу.

Він перебував у зареєстрованому шлюбі, який було розірвано рішенням суду у 1994 році. Після розлучення, пан Богдан не звертався із цим рішенням до відділу РАЦСу для отримання свідоцтва про розірвання шлюбу, а в 2023 році при зверненні отримав відмову через відсутність копії рішення суду про розірвання шлюбу.

«Відповідно до пункту 4 частини першої статті 315 Цивільного процесуального кодексу України (далі — ЦПК України) суд розглядає справи про встановлення факту розірвання шлюбу. В порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян, чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення (пункт 1 постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року № 5 «Про судову практику про справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення»). Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для встановлення факту розірвання шлюбу, встановлення даного факту має для заявника юридичне значення, оскільки дозволяє йому провести державну реєстрацію факту розірвання шлюбу, оскільки свідоцтво про розірвання шлюбу, яке видане на території тимчасово непідконтрольній Україні не створює правових наслідків», – зазначає юрист проєкту Віталій Бабика.

«Наші юристи допомогли скласти заяву, а пан Богдан через місяць отримав рішення суду про встановлення факту розірвання шлюбу», —  зазначає керівник проєкту Роман Лихачов.

  Нагадуємо, що для отримання безоплатної правової допомоги та складання процесуальних документів Ви можете звернутись до юристів Чугуївського волонтерського штабу за телефоном: +38 097 179 38 22 з 10:00 до 17:00 з понеділка по п’ятницю.

Матеріал підготовлено командою проєкту «Надання підтримки громадянам на території Харківської області під час бойових дій», який реалізує громадська організація «Чугуївська правозахисна група» за сприяння ПРООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансування Європейського Союзу.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН(ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз(ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.