Жінка отримала рішення суду про стягнення аліментів на її утримання завдяки правовій допомозі «Чугуївська правозахисна група»

Громадська організація «Чугуївська правозахисна група» реалізовує грантовий проєкт «Надання підтримки громадянам на території Харківської області під час бойових дій». Впровадження проєкту підтримується ПРООН та ЄС. На базі громадської організації працює команда юристів Чугуївського волонтерського штабу, які не тільки надають консультації, а й складають процесуальні документи. 

До приймальні ГО «Чугуївська правозахисна група»  звернулася пані Соломія, яка є внутрішньо переміщеною особою по допомогу у поданні до суду заяви про стягнення аліментів на її утримання, як дружини, що перебуває у відпустці по догляду за дитиною.

Вона зазначила, що її чоловік перебуває на військовій службі, а тому пані Соломія сама утримує та виховує двох неповнолітніх дітей, ніде не працює. Джерел доходу, окрім як соціальних виплат по догляду за дитиною до досягнення нею трьохрічного віку, а також допомоги, яку одержує як внутрішньо переміщена особа немає. 

«Відповідно до ст.75 СК України дружина, чоловік повинні матеріально підтримувати один одного. Частинами 2 та 4 ст.84 Сімейного кодексу України передбачено, що дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка — батька дитини до досягнення дитиною трьох років. Право на утримання вагітна дружина, а також дружина, з якою проживає дитина, має незалежно від того, чи вона працює, та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу. Відповідно до ст. 80 СК України аліменти присуджуються одному з подружжя у частці від заробітку (доходу) другого з подружжя і (або) у твердій грошовій сумі», – зазначає юрист проєкту Віталій Бабика.

«Наші юристи допомогли скласти заяву, а пані Соломія через місяць отримала рішення суду про стягнення аліментів на її утримання», —  зазначає керівник проєкту Роман Лихачов.

  Нагадуємо, що для отримання безоплатної правової допомоги та складання процесуальних документів Ви можете звернутись до юристів Чугуївського волонтерського штабу за телефоном: +38 097 179 38 22 з 10:00 до 17:00 з понеділка по п’ятницю.

Матеріал підготовлено командою проєкту «Надання підтримки громадянам на території Харківської області під час бойових дій», який реалізує громадська організація «Чугуївська правозахисна група» за сприяння ПРООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансування Європейського Союзу.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН(ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз(ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.