Жінка отримала рішення суду про встановлення факту смерті особи завдяки правовій допомозі «Чугуївська правозахисна група»

Громадська організація «Чугуївська правозахисна група» реалізовує грантовий проєкт «Надання підтримки громадянам на території Харківської області під час бойових дій». Впровадження проєкту підтримується ПРООН та ЄС. На базі громадської організації працює команда юристів Чугуївського волонтерського штабу, які не тільки надають консультації, а й складають процесуальні документи. 

До приймальні ГО «Чугуївська правозахисна група»  звернулася пані Олена, яка є внутрішньо переміщеною особою по допомогу у поданні до суду заяви про встановлення факту смерті її батька.

Вона зазначила, що отримати свідоцтво про смерть у відділі державної реєстрації актів цивільного стану неможливо, оскільки факт смерті її батька відбувся на тимчасово окупованій території України, на якій неможливо отримати документ встановленого зразка. У неї були тільки копії лікарського свідоцтва, довідки про причину смерті, свідоцтва про смерть, що видані окупаційною владою російської федерації. 

«Згідно вимог п.8 ч.1 ст.315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту, зокрема смерті особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту смерті. Відповідно до п.4 Постанови Пленуму Верховного Суду України №5 від 31.03.95 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», справи про встановлення фактів,що мають юридичне значення,можуть бутипорушені всуді зазаявами якбезпосередньо заінтересованиху цьомуосіб,так іінших громадянта організацій,коли за законом вони вправі звернутися до суду в інтересах інших осіб,а також за заявою прокурора. Відповідно до ст.17 ЗУ «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» державна реєстрація смерті проводиться органом державної реєстрації актів цивільного стану на підставі документа встановленої форми про смерть, виданого закладом охорони здоров`я або судово-медичною установою або рішення суду про встановлення факту смерті особи в певний час або про оголошення її померлою», – зазначає юрист проєкту Віталій Бабика.

«Наші юристи допомогли скласти заяву, а пані Олена через місяць отримала рішення суду про встановлення факту смерті її батька», —  зазначає керівник проєкту Роман Лихачов.

  Нагадуємо, що для отримання безоплатної правової допомоги та складання процесуальних документів Ви можете звернутись до юристів Чугуївського волонтерського штабу за телефоном: +38 097 179 38 22 з 10:00 до 17:00 з понеділка по п’ятницю.

Матеріал підготовлено командою проєкту «Надання підтримки громадянам на території Харківської області під час бойових дій», який реалізує громадська організація «Чугуївська правозахисна група» за сприяння ПРООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансування Європейського Союзу.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН(ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз(ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.