
Ми живемо у важкі часи, коли багато українських дітей втратили батьків через війну з Росією. Для родичів чи друзів батьків таких дітей постало складне питання – як забрати до себе дитину? Куди звернутися із питанням усиновлення? Чи є інші формати допомоги, наприклад, як опіка? Що робити, якщо події відбуваються в регіоні, де ведуться активні бойові дії?
💼 Куди звернутися з питанням усиновлення?
Потрібно звернутись до служби у справах дітей за місцем проживання дитини.
Важливо — у регіонах, де відбуваються активні бойові дії, неможливо організувати процес усиновлення з дотриманням всіх необхідних процедур.
Усиновлення дітей провадиться лише в тих регіонах, де немає воєнних дій та працюють державні органи влади України, й тільки стосовно тих дітей, обставини життя батьків яких або інших родичів вдалося встановити. Відповідно, потрібно скористатись іншими варіантами, про які розкажемо нижче ⬇.
🧐 Як можна допомогти дитині, якщо усиновити її неможливо?
Дитина може бути влаштована службою у справах дітей у сім’ю родичів, знайомих, а також в сім’ю патронатного вихователя.
Діти, які вже набули статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, можуть бути влаштовані під опіку, піклування, у прийомну сім’ю чи дитячий будинок сімейного типу.
У наступному матеріалі розкажемо більше про те, яка різниця між опікою та піклування над дітьми, а також хто може бути опікуном чи піклувальником.